Zegarki Giacomo Design

Firma Giacomo Design jest stosunkowo młoda, jednak mimo to szybko zyskała duże grono swoich zwolenników. Jest tak również w naszym, kraju, gdyż od kilku lat jest tu ona obecna. Jako młoda brytyjska firma uznanie uznała dzięki propozycji innowacyjnej w świecie zegarków. Chodzi o wykorzystanie drewna, jako jednego z najważniejszego tworzywa dla zegarków. Dzięki temu można korzystać z licznych zalet oferowanych przez drewno. Dotyczy to nie tylko jego faktury, kolorystki oraz wytrzymałości. Dzięki specjalnej obróbce i doborze odpowiednich gatunków drewna rozwiązano wiele problemów, które stały na przeszkodzie dla stworzenia doskonalej jakości czasomierzy. Co więcej, różnorodność zegarków i ich jakość sprawia, że oferowane kolekcje trafiają również w gusta i potrzeby bardzo wymagających klientów.

 

Ważnym etapem w tworzeniu takich zegarków jest selekcja materiału. Pozwala to wybrać tylko najlepsze gatunki i drewno pozbawione wad. To zapewnia jakość oraz trwałość. W efekcie wykorzystuje się między innymi drewno takich drzew jak:

– babus,

– akacja,

– heban,

– oliwne,

– tekowe,

– orzech,

– drzewo sandałowe.

Wykorzystanie rodzimych oraz egzotycznych gatunków znacząco poszerza asortyment oraz różnorodność oferty. W efekcie w tym często klienci upatrują najważniejszy element takich zegarków. Tworzy to ich unikalny charakter, trudno znaleźć, bowiem dwa identyczne zegarki. Wyjątkowe projekty, styl oraz design są poszukiwane przez wiele osób o różnym statusie społecznym i dochodach. To sprawia, że kobiety i mężczyźni wykazują duże zainteresowanie oferowanymi zegarkami. Dbając o zadowolenie klientów, oferowane są zegarki również dla osób zafascynowanych stylem vintige oraz modern.

 

Wykorzystanie drewna w zegarkach ma również i inny wymiar. Dotyczy to coraz szerszego ruchu związanego z ekologią. Takim naturalnym materiałem jest właśnie drewno. Produkcja zegarków Giacomo Design skutkuje mniejszymi emisjami szkodliwych substancji a znaczna część z elementów zegarka ulega procesowi biodegradacji. Wszystko, więc w zgodzie z naturą.